Facebook Takip Ediniz Twitter Takip Ediniz

Parkur Bilgileri

Reklamlarınız için

  Metin TÜZÜN
  0554 244 03 12
  satis@likyayolurehberi.com

Görüs, Sorula ve Reklamlarınız için

 

  Ovacık – Faralya – Kabak Koyu – Karaağaç Köyü

Toplam Mesafe : 24 km
Su Kaynak Durumu : Su sıkıntısı bu parkurda yok denecek kadar az. Yol üzerinde köylerde su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Faralya’da suyunuzu tazeleyin, Kabak Koyu'na kadar pınar yada çeşme olmayacak. Max. 2 Lt. su yeterli olacaktır.
Konaklama Bilgileri: Faralya ve Kabak Koyunda pansiyonlar oldukça fazla. Kamp kurmak içinde oldukça müsait.
Parkur Zorluk Derecesi : Orta zorlukta bir parkur, Faralya inişi ve Faralya’dan çıkıştan sonraki patikada biraz zorluk yaşanabilir. Bunun dışında parkur düz patika veya toprak yol.
Yemek-Gıda : Faralya-Kabak Bölgesi Likya turizmi bakımında gelişmiş, bakkallarda mevcut sınırlı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Köylerde ücretsiz veya ücretli yemek ihtiyaçlarınıza karşılık veriyorlar.
Gps :  Başlangıç Noktası / Ovacık : 36°33'57,8" N / 029°08'15,5" E
Gps :  Faralya :  36°29'44,5" N / 029°08'03,7" E
Gps :  Kabak Koyu : 36°28'01,8" N / 029°07'37,5" E

  Karaağaç Köyü – Alınca – Boğaziçi Köyü – Sidyma – Bel

Toplam Mesafe : 25 km
Su Kaynak Durumu : Yol üzerinde köylerde su ihtiyacınızı karşılayabilir ve tedarik edebilirsiniz. Yol üzerinde pınar yada çeşme göremedim. Sadece Boğaziçi Sidyma arasında doğal pınarlar var.
Konaklama Bilgileri: Alınca dışında pansiyon yok ama köylüler evlerini çok uygun fiyatlara yemek dahil açıyorlar. Köylere girdiğinizde sizlere pansiyon yada yemek ihtiyacınız olup olmadığını soruyorlar.
Parkur Zorluk Derecesi : Ortanın altında kolaylıkta bir parkur. Çok zorlu bir çıkış-iniş yok. Oldukça keyifli, güzel bir parkur.
Yemek-Gıda : Boğaziçi köyü dışında bakkal yok. Köylerde yemek ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Sidyma yanında ki köyde yemek ihtiyaçlarınıza köy halkı karşılık verecektir.
Gps :  Boğaziçi Köyü  : 36°25'24,5" N / 029°11'00,5" E

Bel Köyü – Gavurağılı - Pyndai

Toplam Mesafe : 19km
Su Kaynak Durumu : Bel ve Gavurağılı’da su probleminiz olmayacaktır.Köyler arasından belirgin su kaynağına rastlamadım.Yol üzerinde az da olsa evler mevcut su ihtiyacınızı karşılıyorlar. Pyndai antik kentine kadar tırmanış ve iniş olduğundan Gavurağılı’nda suyunuzu tazeleyin.
Konaklama Bilgileri: Gavurağılında pansiyon mevcut. Pdynee’de kumsal kenarında ait tesisler var. Çadır kamp için üç belde de yerler müsait.
Parkur Zorluk Derecesi : Orta zorlukta bir parkur. Gavurağılı inişi, Pyndai tırmanışı ve sonrasında hafif inişli bir parkur.
Yemek-Gıda : Pyndai’de sahilde ki tesisin mini marketi var. Onun dışında Gavurağılı’nda yemek yiyeceğiniz yer mevcut.
Gps : Belceğiz – Gavurağılı : 36°20'49,4" N / 029°11'16,4" E

Pyndai - Letoon - Kumluova - Xanthos–Kınık

Toplam Mesafe : 16 km
Su Kaynak Durumu : Parkur, sera ve yerleşim merkezleri üzerinden geçtiğinden sularınızı tazelemek için oldukça fırsatınız olacak. Bu rota boyunca su sorunu yaşamazsınız.
Konaklama Bilgileri: Antik kentlerin civarı kamp kurmak için oldukça müsait. Kumluova’da pansiyoner olarak kalabileceğiniz yer var. Kumluova oldukça gelişmiş düzenli güzel bir belde.
Parkur Zorluk Derecesi : Ortanın altında zorlukta bir parkur. Xanthos’a kadar yol düz devam ediyor. Çavdır istikametine kadar asfalt yol devam ediyor. Çayköy sonrası dar bir patikadan bir su arkını takip ederek ortalama bir eğimle yükseliyorsunuz. Vadinin sonundan su kemerleri ile Üzümlü’ye ulaşıyorsunuz.
Yemek-Gıda : Kumluova ve Kınık’ta lokantalar mevcut. Marketlerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sera bölgesinden geçtiğinizden dolayı domates-biber istekleriniz genellikle geri çevrilmez.
Gps :  Pyndai – Patara Kumsalı :  36°19'45,4" N / 029°13'39,5" E

Xanthos – Çavdır – Çayköy – Üzümlü Köyü – Akbel

Toplam Mesafe :  19km
Su Kaynak Durumu :  Bu parkur boyunca su sorunu yaşamayacaksınız. Yanınızda 1 lt su olması yeterli, yerleşim merkezlerinde suyunuzu tazelemek için imkanınız olacak.
Konaklama Bilgileri: Yol boyu çadırlı konaklama için kamp uygun kamp yerleri mevcut. Üzümlü Köyünde ve Akbel'de kamp kurulabileceği gibi, Kalkan bölgesinde yataklı konaklama yapılabilir.
Parkur Zorluk Derecesi : Ortanın altında zorlukta bir parkur. Xanthos’a kadar yol düz devam ediyor. Çavdır istikametine kadar asfalt yol devam ediyor. Çayköy sonrası dar bir patikadan bir su arkını takip ederek ortalama bir eğimle yükseliyorsunuz.Antik su kemerleri boyunca biraz dikkatli yürümekte fayda var.
Yemek-Gıda : Çavdır’da yemek yada kahvaltı yapacağınız mekanlar var, Üzümlü köyü (İnpınar) gelişmiş bir köy. Marketi ve lokantası var. Akbel’de ve Kalkan'da yemek sorunu yaşamazsınız, alternatifler oldukça mevcut.

Akbel - Patara - Kalkan

Toplam Süre : 12 Saat ort.
Su Kaynak Durumu :Yol üstünde iki adet çeşme mevcut. Bunun dışında, Tava köyü ve Gelemiş Köylerinden su ihtiyacınızı temin edebilirsiniz. Patara – Kalkan arasında bir çeşme mevcut.
Konaklama Bilgileri:Akbel dışında Gelemiş köyünde pansiyon bulunmaktadır. Kamp için oldukça elverişli alanlar parkur boyunca mevcut. Patara kumsalına doğru kalınacak yerler var. Gelemiş’ten Kalkan’a minibüs mevcut. Kalkan konaklama için oldukça fazla işletmeye sahip.
Parkur Zorluk Derecesi : Patara'ya kadar kolay dereceli bir parkur denilebilir. Kalkana dönüş parkuru ortanın altı zorlukta bir parkur denilebilir.
Yemek-Gıda :Yerleşim bölgelerinde gıda ve market sorunu yok. Yanınızda mutlaka enerji verici atıştırmalıklar bulundurun.

Akbel-Bezirgan-Sarıbelen-Gökçeören-Phellos-Gökçeören-Çukurbağ

Toplam Mesafe : 38km
Su Kaynak Durumu : Bezirgan’da su bulabilirsiniz, Sarıbelen’e kadar su yok. Sarıbelen Köyünde suyunuzu tazeleyebilirsiniz. Sarıbelen ve Gökçeören arasında keçiağılı ve bitişiğinde su tedariği yapabilirsiniz. Gökçeören’de su var ama Phellos yakınında bölgede meşhur olan büyük sedirli çınar ağcına kadar su yok. Suyunuzu orada ki pınardan tazeledikten sonra Çukurbağ’a kadar su kaynağı yok.
Konaklama Bilgileri: Bezirgan ovası ve Sarıbelen köyü dolaylarında kamp kurulabilir. Bezirgan’da bir pansiyon bulunuyor. Sarıbelen’de de köy evinde bir ücret karşılığı konaklayabilirsiniz. Sarıbelen – Gökçeören arasında keçi çiftliği yanında Hüseyin Bey'in çiftlik evinde konaklayabilirsiniz. Gökçeören’de önerimiz Ali Karaca Bey’in evinde konaklamanızdır. Oldukça sevecen ve rahat edeceğiniz bir ev. Phellos civarı çok çalılık ve ıssız olduğundan kamp kuracak bir ortam dahi yok. Tavsiyem Çukurbağ köyüne inmeniz olacaktır.
Parkur Zorluk Derecesi : Belirlediğim rotadan dolayı oldukça zor bir parkur. O yüzden rotanızı daha kısa tutmanızda fayda var. İkindi zamanı Gökçeören'e ulaşmış iseniz kamp atmanızda fayda var.
Yemek-Gıda : Gökçeören’e kadar köylerde yemek imkanı bulamama ihtimalinize karşı yanınıza 3 öğün kadar gıda bulundurmanızda fayda var. Sarıbelen ve Gökçeören’de evlerde gıda takviyesi yapabilirsiniz. Sarıbelen Gökçeören arasında yol üzerinde keçi çiftliğinde Hüseyin Bey ve Saima Hanımın evinde harika yemekler yiyebilirsiniz. Gökçeören’de Ali Karaca’ın evinde yemek yeme imkanınız olacaktır.

Çukurbağ – Antiphellos – Kaş

Toplam Mesafe : 8 km
Su Kaynak Durumu : Kaş’a ulaşmak için çok yolunuz yok. Dört saat yetecek kadar su bulundurmanız yeterli. Kaş’a inerken fazlaca efor sarf edeceksiniz. Su tüketiminiz burada artacağınızdan suyunuz Çukurbağ köyünden çıkarken tam olsun.

Konaklama Bilgileri: Çukurbağ’da pansiyon mevcut.Eğer gecelemeyecekseniz Kaş'ta konaklama alternatifi fazla. Kaş’da konaklamak ve yola devam edecekler için tavsiyemiz merkezde bulunan Hotel Nisa .

Hotel Nisa: 0506 846 65 99

Parkur Zorluk Derecesi :  Kaş’ı göreceğiniz tepeye kadar parkur sizi zorlamıyor, köyden düz bir yol ile ilerliyorsunuz. Kaş’a inişe geçtiğinizde yolun en zor inişlerinden birini yapacaksnız. 3 km kadar çok dik ve dikenli iniş yapılması gerekiyor.
Yemek-Gıda :  Sabah yapacağınız sıkı bir kahvaltı sizi Kaş’a kadar idare edecektir. Kaş’ta öğle yemeğiniz için alternatifiniz çok olacaktır.

Kaş – Büyükçakıl – Limanağzı - Çobanplajı  – Fakdere

Toplam Mesafe : 12 Km.
Su Kaynak Durumu : Su sıkıntısı bu parkurda yok denecek kadar az. Yol üzerinde köylerde ve turistik tesislerde su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Limanağzı’nda suyunuzu tazeleyin, Fak plajına kadar su yok ve tüketim ihtiyacınız oldukça fazla olacak. Genelde Fak plajına gelindiğinde ihtiyaçtan dolayı su kalmıyor. Bu bölgede sarnıç mevcut ama su içilecek gibi değil. Fak plajında bekçi evi bulunmakta, bölgeye tankerle su getiriliyor. Eğer yeterli suyu varsa bedelini ödeyerek temin edebilirsiniz..
Konaklama Bilgileri: Bu parkurda kamp alanı sorunu yaşamasınız. Limanağzı’nda ki turistik işletme de kalınacak bungolow mevcut. Dileyen kamp kurabilir. Fak koyuna kadar yol sahilde ki kayalıklardan ve çalı ormanından ilerlediğinden kamp ihtimali zor. Fak plajı geceyi geçirmek ve çadır kurmak için uygun.
Parkur Zorluk Derecesi : Orta zorlukta bir parkur, Limanağzı plajına kadar keyifli sonrasında denize paralel kayalık ve zor değil. Çoban Plajı ve Fak Plajı arası çıkış ve inişi biraz çalılık ayağınızı çizebilirsiniz. Pantolon giymenizde fayda var.
Yemek-Gıda : Limanağzı’nda ki, turistik işletme yemek gıda ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu noktadan sonra yanınızda bulunan gıdalarla yola devam etmelisiniz. Fak plajına ulaştığınızda orada bulunan bekçi arkadaştan rica ederseniz uygun bir ücret şartlar uygun ise yemek imkanı sunabiliyor.

Gps : Kaş - Büyükçakıl Koyu : 36°11'30.9" N / 029°39'08.3" E

Fakdere Plajı – Sısla Mevki – Kılınçlı  - Apollonia - Aperiae

Toplam Mesafe : 20 Km.
Su Kaynak Durumu : Sısla Mevkiinden suyunuzu mutlaka tamamlayın. Kolay su bulunan bir parkur değil. Apollonia antik kentine giderken yol üzerinde mevsim uygunsa göçebe Yörüklere rastlarsanız su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Apollonia - Aperlia arasında bir sarnıç var ama suyu içilecek temizlikte değil.
Konaklama Bilgileri: Aperlai’ya kadar pansiyon yok. Suyunuz ve yemeğiniz yeterli ise bu parkurun bir çok bölümünde çadır kurmak için ortam var. Aperlai antik kentinde işletilen kamp alanı bulunuyor. Dinlenmek için tavsiye edilir.
Parkur Zorluk Derecesi : Ortanın zorlukta bir parkur. Trekking ve tırmanma deneyimi olanlar için ortanın altı zorlukta bile denebilir. Çok zorlu bir çıkış-iniş yok. Apollionia antik kenti tepe üzerinde kurulu olduğundan bu çıkış yorabilir.
Yemek-Gıda : Yol üzerinde yemek yiyebileceginiz bir pansiyon türü ticari bir ortam yok. Yanınızda yemek bulundurun. Aperlai'de sıcak yemek ve her türlü içecek mevcut.

Aperiae – Üçağız – Simena – Kapaklı – Çayağzı – Demre

Toplam Mesafe : 21 Km.
Su Kaynak Durumu : Su sorunu pek yaşamayacağınız bir parkur. Parkur boyunca Köy ve beldelerden geçeceğiniz için suyunuzu tazelemek için fırsatınız olacak.
Konaklama Bilgileri: Parkur boyunca kamp kuracak alanlar müsait, pansiyon konaklama yapmak isteyenler Üçağız ve akşama doğru Demre’de konaklayabilir. Üçağız ve Demre oldukça gelişmiş bir belde Pansiyon sorunu yok.
Parkur Zorluk Derecesi : Kolay bir parkur. Aperiae’den sonra bir süre seyrek orman içinden ilerleyeceksiniz. Sonrasında bir süre denize paralel ilerliyor parkur. Simena kalesi sonrası eğimi olmayan seyrek orman içinden devam ediyor. Kapaklı köyünün altından denize paralel Çağıllı ve Çayağzı’na ulaşacaksınız. Sonrasında Demre’ye ulaşıyorsunuz. Genelde düz ilerleyen tırmanış ve iniş yok.
Yemek-Gıda : Aperiae ‘de sabah kahvaltınızı yapabilirsiniz, Üçağız’da ve parkur sonunda Demre’de de her türlü ihtiyacınızı karşılayacağınız marketler ve yemek yiyeceğiniz restorantlar mevcut.
Gps :  Kekova - Üçağız Köyü  : 36°11'52.1"N - 029°50'45.7"E

Demre - Myra – Köçkeler Köyü – Belören – Zeytin - Alakilise

Toplam Mesafe : 18 Km.
Su Kaynak Durumu : Köçkeler Köyünde sularınızı stoklayın. Muskar Köyüne kadar su sorun olabilir. Bu bölgeden Ala kiliseye kadar su kaynağı yok. Yükseklerde ki yörükler dahi sularını yağmur suyu ile karşılıyorlar.
Konaklama Bilgileri: Myra’dan sonra Ala kiliseye kadar pansiyon yok. Muskar Köyü’nde ( Belören) kamp kurabilirsiniz. Eğer devam edecekseniz en uygun yer Ala kilise.
Parkur Zorluk Derecesi : Zorluk derecesi yüksek bir parkur. Yol devamlı tırmanış şeklinde ilerliyor. Muskar Köyüne kadar karayolu mevcut, İşaretli patika yolundan zorlanacağını düşünenler araç temin ederek Muskar (Belören) köyüne kadar ulaşabilirsiniz. Buradan Ala kilise’ye kadar taşlık patika orman yolundan gidiliyor.
Yemek-Gıda :  Gıdanızı yanınızda bulundurun, Köçkeler köyü sonrası bakkal türü bir yer yok. Enerji verici aparatifler yanınızda bulunsun. Ala kilise de Yörük çadırları var, oldukça ikramsever ve misafirperverler. Akşam saatlerinde oraya ulaşabilirseniz yardımcı olabiliyorlar.

Alakilise – Kırk Merdiven – Belos - Finike

Toplam Mesafe :  28 km
Su Kaynak Durumu : Ala kilisede’n yağmur suyu ile biriktirilen yağmur suyu da olsa suyunuzu tamamlayın. Yolda aşağılarda karşılaşacağınız çoban evleri dışında su bulma imkanınız yok denecek kadar az. Belos antik şehri civarında ve Belen köyünde su tazeleyebilirsiniz. Belen Finike arasında Belen köyünden temin ettiğiniz su Finike’ye kadar size yeterli olacaktır.
Konaklama Bilgileri:  Ala kiliseden sonra kamp çadırı dışında kalınacak yer yok. Aşağıda radar kulesi civarında evler mevcut. Sabah Ala kilise’den yola çıktıysanız Finike’ye kadar gün yeterli olacaktır.
Parkur Zorluk Derecesi : Kırkmerdivene kadar tırmanış ve sonrasında Belos antik kentine kadar iniş var.Bu açıdan ortanın üzerinde zorlukta bir parkur. Belos’a ulaştıktan sonra Finike’ye kadar parkur kolay. Belen köyünden sonra işaretler ikiye ayrılıyor. Köy içinden giden asfalt yolu tercih edin. Diğer işaretli yol ticari amaçlı olup Finike’ye gitmiyor.
Yemek-Gıda : Yanınızda bulundurduğunuz gıdalar dışında gıda temin edeceğiniz belli bir nokta yok. Bunun dışında yol üzerinde çoban yada keçi ağılına rastlarsanız, yöre halkı misafirperver olduğu için yiyecek sağlayabilirsiniz.

Finike - Karaöz - Gelidonya 

Toplam Mesafe :  42 km
Su Kaynak Durumu :Karaöz çıkışına kadar su sorunu hemen hemen hiç yaşamasınız. Market yada büfeye rastlamasanız bile yerleşim yerleri mevcut. Ancak sonbaharda Karaözden sonra Adrasan’a kadar hiç su kaynağı yok. Bölgede dere yatağıda olmadığından su sorunu ilkbaharda da yaşanıyor.
Konaklama Bilgileri:  Finike, Mavikent, Karaöz beldeleri turizm yerleri olduğundan dolayı pansiyon ve otel sorunu yaşamasınız. Eğer kamp kurmak istiyorsanız kamping için özel alanlar oluşturulmamışsa da bir çok alan kamp için müsait. Gelidonya Feneri yanında kamp için ahşap sedir ve kamp için uygun düzlükler mevcut. Bulunduğunuz sırada yoğun rüzgar sorunu varsa Fenerin arka kısmanda ki düzlük kamp için uygun.
Parkur Zorluk Derecesi :Hazırladığım rota oldukça uzun olmasına rağmen pek zorlanacağınız parkurlar değil. Gelidonya Feneri çıkışı hariç bütün parkur neredeyse düz alfalt ve toprak yollardan oluşuyor. Mesafenin uzunluğundan dolayı orta zorluk derecesine koyabiliriz. Ama rotayı kısaltırsanız kolay derece olarak sınıflandırabiliriz.
Yemek-Gıda :Karaöz çıkışına kadar yemek sorunu yaşamasınız. Yol boyu gıda ihtiyaçlarınızı karşılayacak market büfe bulursunuz. Karaöz çıkışından sonra Adrasan’a kadar ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz bir ticari işletme yok. Gıda ve suyunuzu Karaöz veya öncesinde tamamlayın.

Gelidonya Feneri - Adrasan

Toplam Mesafe :  21 km
Su Kaynak Durumu :Sonbaharda su konusunda oldukça kısır bir parkur. Parkur buyunca dere yatağı yok. Dolayısıyla ilkbaharda da su sorunu yaşamanız muhtemel. Bu yüzden Karaöz beldesinden tedarek ettiğiniz su Adrasan girişine kadar yetmek zorunda. Suyunuz 2 lt nin altında olmasın.
Konaklama Bilgileri:  Adrasan girişine kadar kamping alanı yok. Genelde orman içersinden ilerleseniz de kamp için uygun düzlükler olsa da Adrasan’da kamp kurmanız daha uygun olacaktır.
Parkur Zorluk Derecesi :Gelidonya Feneri’nden itibaren bir süre 40 derece eğimle tırmanış şeklinde devam ediyor. Tepeyi aştıktan sonra parkur orman içinden düz olarak ilerliyor. Başlangıcta ki eğimli tırmanışı saymasak kolay bir parkur diyebiliriz.
Yemek-Gıda :Parkur boyunca yemek yiyebileceğiniz bir işletme yada köy yok. Dolayısıyla yanınızda getirdiğiniz yiyeceklerle ihtiyacınızı karşılamak zorundasınız. Karbonhidrat içeren gıdalar ve enerji verici kuruyemiş, çikolata türü atıştırmalıklara ihtiyacınız olacak.

Adrasan - Olympos

Toplam Mesafe :  17 km
Su Kaynak Durumu : Yol boyunca çeşme yada pınar ile karşılaşmadım. Eğer sonbaharda yürüyorsanız su sorunu yaşayabilirisiniz. Adrasanda 2 lt nin altında su ile yola çıkmayın. Parkurda dere yatağı bulunduğu için İlkbaharda su sorunu daha az yaşarsınız. Parkurun çıkış bölümünde dere yatakları mevcut.
Konaklama Bilgileri:  Kamp için alanlar mevcut ama bunlar işletme şeklinde değil. Parkur boyunca zaman zaman kamp kurulan yerleri fark edebiliyorsunuz. Çıkışın bittiği yerde manzaralı kamp kuracağınız alanlar var. İniş parkuru sık ağaçlık olduğu için kamp kurmak zor. Olympos’ta otel-pansiyon ve kamping alternatifleri oldukça fazla.
Parkur Zorluk Derecesi :Orta zorlukta bir parkur. Adrasan sonrası dik ilerleyen çıkış biraz yorabilir. İniş daha kolay ve keyifli geçecek.
Yemek-Gıda :Yol üzerinde yemek yiyebileceğiniz bir pansiyon türü ticari bir ortam yok. Yanınızda atıştırmalık yiyecekler bulundurun. Olympos ve Çıralı’da tahmin ettiğiniz üzere restoran market yeterli düzeyde.

Olympos - Çıralı - Ulupınar-  Y.Beycik

Toplam Mesafe :  21 km
Su Kaynak Durumu :Su sorunu pek yaşamayacağınız bir parkur. Dere yataklarının varlığından dolayı özellikle ilk bahar aylarında akarsu ile karşılacakasınız. Yol üzerinde su temini yapabileceğiniz belde ve köyle mevcut. 2 lt su yanınızda yine de olsun. Böbreklerinizin zorlanması yerine biraz ağırlık taşımak daha iyidir.
Konaklama Bilgileri:  Çıralı bölgesi kamp kurmak için oldukça güzel ve uygun, bunun yanı sıra pansiyon oldukça fazla. Yanartaş civarı milli park olduğundan dolayı kampa izin verilmiyor, zaten bölgede kamp ibaresi kalıntı hiç görmedim. Ulupınar köyünde bir iki pansiyon var. Dilerseniz uygun bir yere çadır da kurulabilir. Yukarı Beycik bölgesi deniz gören tek yayla özelliği taşıyor. 826 mt yükseklikte. Buraya geldiğinizde sizlere tavsiyem Çınaraltı Restoran ve pansiyonda konaklamanız.
Parkur Zorluk Derecesi : Genel itibariyle yürüyüş tırmanış şeklinde geçen bir parkur. Kondisyon gerektiriyor. Orta üzeri denebilir. Yolun bir kısmı asfalttan oluşuyor. Asfalt yürümek istemeyen arkadaşlar Beycik beldesine kadar araç çıktığını bilmelerinde fayda var.
Yemek-Gıda : Çıralı Merkezde çeşit çeşit restoran ve market mevcut. Çıaralı çıkışı Yanartaş doğal parkın girişinde gıda ve su ihtiyaçlarını karşılayacağınız bir tesis mevcut. Yanartaş ile Ulupınar arasında dere yatağı mevcut ama sonbaharda kurumuş oluyor. Ulupınar’da Türkiye’nin en büyük alabalık tesislerinden biri var. Ulupınar’a ulaştığınızda Havuzbaşı Restaurant alabalık tesisisleri nefis bir alabalık yiyebilirsiniz. Yukarı Beycik’te Çınaraltı Restaurant tavsiyemdir.

Y.Beycik - Yayla Kuzdere - Gedelme

Toplam Mesafe :  20 km
Su Kaynak Durumu :Yukarı Beycik mevkiinde suyunuzu tamamlayın. Tahtalı dağı öncesi küçük bir keçi ağılı çiftliği var. Orada su mevcut. Bu noktada Yayla Kuzdere’ye kadar su kaynağına rastlamadım.Yayla Kuzdere Gedelme arası az da olsa evler mevcut. Su sorunu yaşamasınız.
Konaklama Bilgileri:  Yukarı Beycik ve Gedelme’de pansiyon mevcut. Yayla Kuzdere’de pansiyon yok ama kamp kuracağınız müsait alanlar var. Gedelme’de ay marketin yanında Zafer Bey’in işlettiği şöminesi dahi olan 500 m2 lik kamping alanı var.
Parkur Zorluk Derecesi : Zorluk derecesi tahtalı dağı çıkışına kadar yüksek diyebilirim. Tahtalı Dağından sonra iniş ve toprak yoldan dolayı kolay bir parkura dönüşüyor.
Yemek-Gıda : Beycik ve Yayla Kuzdere arasında keçi ağılı çiftliğinde yemek ihtiyacınızı ücret karşılığı karşılayabilirsiniz. Gedelme’de market ve restaurant mevcut. Ay market beldenin ihtiyacını karşılıyor.

Gedelme - Göynük Yaylası - Kanyon

Toplam Mesafe :  20 km
Su Kaynak Durumu :Su sıkıntısı pek olmayan bir rota. Gedelme’den sonra Yaylaya kadar yol üzerinde evler ve köyle mevcut. Kanyona doğru inişe geçtiğinizde her mevsim akarsu mevcut.
Konaklama Bilgileri:  Kamp ve konaklama açısından oldukça alternatif mevcut. Kamp alanları olmasa da doğal düzlüklere sıkça rastlarsınız. Yol üzerinde pansiyonlar var. Kanyon inişi başlayınca bu noktadan “0” noktasına kadar konaklama yapmamanızı öneririm.
Parkur Zorluk Derecesi : Orta zorlukta bir parkur. Kanyon inişi biraz zor. İşrateler yerine toprak yolu kullanmak isterseniz zorlanmasınız. İşaretler belirgin. Kanyon inişi sonrası çok dik bir tırmanış sizi bekliyor. Haritaya sadık kalırsanız bir tepeyi aşıp arkasına geçeceksiniz. İniş çıkışa göre daha kolay.
Yemek-Gıda : Gedelme’de ihtiyaclarınızı karşılayıp yola çıkın.Yürürken atıştıracağınız aparatifler bulundurun. Yol üzerinde kanyon inişi öncesi pansiyonlar mevcut, buralardan gıda ve yemek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kanyon inişi ve 0 noktasından çıkış için enerjiye ihtiyacınız olacak.

Kanyon - Sarıçınar - Hisarçandır

Toplam Mesafe :  20 km
Su Kaynak Durumu :Göynük Kanyonu yakınında bulunan işletmede su satın alabilirsiniz. Kanyon içersinde ve civarında yıl boyu tatlı su mevcut. Burada suyunuzu tazeleyin. Bu noktadan Elmalı Yanı çıkışına kadar hiçbir su kaynağına rastlamadım. Sarıçınar mevkiinden itibaren zirveye kadar Likya Yolu’nun en dik ve yorucu tırmanışlarından birini  yapacağınızdan dolayı su stoğunuz tam olsun. 2.5 veya 3 lt. önerimdir.
Konaklama Bilgileri:  Göynük Kanyonunda konaklama yapılmıyor. Özel işletme izin vermiyor. Güvenliğin hemen dışarısı kamp için uygun. Yakın zamanda belediye bu bölgeye tüm ihtiyaçların sağlanacağı kamp alanı yaptıracak. Bu konu ile ilgili buradan bilgi vereceğiz. Kanyon ile Hisançandır istikametine giderken 7-8 km sonra çınar ağaçları ile çevrili küçük düz bir alan var. Akşam saatlerinde rotanız buradan geçiyorsa bu bölge kamp için uygun. Kamp ateşi yakmak zorunda kalırsanız çok dikkatli olun. Bölge kuru yapraklarla çevrili. Küçük bir ihmal yangına sebep olabilir.
Parkur Zorluk Derecesi : Kanyon ile tırmanış öncesi gideceğiniz 6-7 km lik yol orman içinden kolay denilebilecek seviyede ama bu noktadan zirveye kadar giden yolun zorluk derecesi zor seviye denilebilir. Ters istikametten geliyorsanız iniş oldukça zor olacaktır.
Yemek-Gıda : Kanyonda bulunan işletme de sabah kahvaltı veya akşam yemeği yiyebilirsiniz. Izgara ve mangal tercih edebilirsiniz. Buradan Elmalı Yanı mevkiine kadar hiçbir ev yok. Yanınızda enerji verici aparatifler, kana çabuk karışan tatlı besinler ve kuruyemiş bulundurun. Elmalı Yanı mevkiinde köy evleri mevcut. İhtiyaclarınızı rica karşılığında alabilirsiniz. Buradan Hisarçandır Köyüne kadar yol toprak köy yolu şeklinde devam ediyor.

Hisarçandır - Çıtdibi - Geyikbayırı

Toplam Mesafe :Güncelleniyor
Su Kaynak Durumu :Etabın zorlugundan dolayı su tüketimi hayli fazla olacaktır. Bunun yanısıra tırmanış ve inişler oldukça dik. Hisarçandır köyünde suyunuz tam olsun. Parkur boyunca dere yatakları mevcut bahar aylarında su sorunu yaşanmıyor. Tırmanış bölümlerinde su sorun oluyor. Su kaynaklarında suyunuzu yedekleyin. Çıtdibi köyünde suyunuzu tekrar yedekleyebilirsiniz.
Konaklama Bilgileri:  Yataklı konaklama bakımından oldukça kısır bir parkur. Fakat kamp kurulacak alanlar bakımından alternatif oldukça fazla. Fakat kamp kurulacak alanın seçimi konusunda güvenliği mutlaka ön planda tutun. Çıtdibi Köyünde ücret karşılığı kalınabilir veya köy içinde kamp kurulabilir. Parkur sonunda kaya tırmanışı için tesisler ve doğal restorantlar mevcut.
Parkur Zorluk Derecesi : Parkur oldukça dik çıkış ve inişler barındırıyor. Zorluk derecesi ve mesafesi bakımından ortanın üstü diyebiliriz. Typallia antik kalıntılara kadar rakım oldukça yükseliyor. Karabel geçidi parkurun en yüksek noktası. Sonrası tamamen iniş şeklinde devam edecek. Mesafe bakımından, parkurun eğimi de düşünüldüğünde oldukça uzun bir parkur.
Yemek-Gıda : Yemek ve gıdalarınızı yanınızda kumanya olarak bulundurun. Parkur sonu hariç yol boyunca tesis bulunmuyor. Yol üzerinde çoban ve çiftlik evleri bulunsada tedbirli davranın. Çıtdibi köyünde bakkal bulunmuyor. Fakat yiyecek konusunda yardımcı olacaklardır. Parkur sonunda kaya tırmanışı sporunun yapıldığı Geyikbayırı kayalıkları mevkii bulunuyor. Civarında tesisler mevcut.